اقتصادی
سیاسی اجتماعی
 • دکتر حسین راغفر در گفتگو با روزنامه اعتماد:دولت اجرا و نظارت را به مردم بسپارد

  حسين راغفر، اقتصاددان به دولت توصيه مي‌كند تا سياست‌هاي اقتصادي را به نفع مردم جايگزين سياست‌هايي در خدمت شركت‌هاي خصوصي و پرنفوذ كند. در شرايط نفسگير مشكلات اقتصادي اين اقتصاددان پيشنهاد مي‌كند تا با ادغام بنيادها و نهادهاي امدادي و حمايتي از اقشار ضعيف، يك نهاد متمركز ساخته شود تا در تعامل با سازمان‌هاي مردم‌نهادي كه در جامعه خدمات رفاهي مي‌رسانند، به وظايف خود عمل كند. او همچنين معتقد است كه «ادغام تعداد زيادي از بانك‌ها و موسسات مالي و اعتباري مي‌تواند در شرايط اقتصادي كنوني كارساز باشد؛ به نحوي كه به يك يا دو بانك بخش خصوصي تقليل يابد تا امكان نظارت بر فعاليت‌هاي پولي در كشور توسط بانك مركزي به وجود بيايد.»

  ... بیشتر بخوانید ...

 • دکتر فرشاد مومنی مطرح کرد: نابرابری های ناموجه و میدان داری مافیاها به مثابه ریشه های سقوط اتحاد شوروی

  رفتار‌هاي اخير تعدادي از آقازاده‌ها در فضاي مجازي چه تاثيري بر شكاف اجتماعي و دلسردي مردم از مقاومت در شرايط سخت كنوني دارد؟

  موضوع آقازاده‌ها يك موضوع جدي و اساسي است و متاسفانه از آنجا كه ما هيچ‌وقت تمركز جدي و ويژه بر موضوعاتي از اين دست نداشته و نداريم، اين موضوعات آنقدر استمرار پيدا مي‌كند تا منجر به خلق يك وضعيت بحراني شود. 

  ... بیشتر بخوانید ...

 • واقعیت های اقتصاد جنگ از زبان دکتر فرشاد مومنی(به مناسبت سی امین سالگرد پذیرش قطعنامه 598):هیچ کوتاهی در پشتیبانی جنگ صورت نگرفت

  اقتصاد  جنگ یکی از شاخه‌های علم اقتصاد است که با پیچیدگی‌های بسیاری همراه می‌باشد تا آنجا که بدون حضور در میدان عمل نمی‌توان به زوایای این دانش پیچیده به‌طور کامل دست یافت. دکتر فرشاد مؤمنی استاد دانشگاه به‌دلیل حضور فعال در طول دوران دفاع مقدس در این عرصه از تجارب گرانقدری برخوردار شده و یکی از نظریه پردازان مطرح این حوزه محسوب می‌شود. با وی پیرامون شرایط و ویژگی‌های اقتصادی کشور در مقطع پذیرش قطعنامه 598 به گفت‌و‌گو نشستیم که حاصل آن پیش رویتان قرار دارد.
   

  ... بیشتر بخوانید ...

سخنران : دکتر حسین راغفر; دکتر فرشاد مومنی
زمان : 

پنجشنبه 25 مردادماه 1397 از ساعت 14 الی 16


مکان : 

بلوار کشاورز نرسیده به میدان ولیعصر خیابان برادران مظفر نبش کوچه شهید ذاکری پلاک126موسسه دين و اقتصاد

دیدگاه های روز
نظرسنجی
تقسیم سازمان مدیریت و برنامه ریزی به 2 معاونت برنامه و بودجه و سازمان امور استخدامی: