اقتصادی
 • فرشاد مومنی: کاری کرده اند که کسی جرات نمی کند بگوید شهید مطهری درباره اهمیت معیشت مردم چه گفته است

  فرشاد مومنی عضو هیات علمی دانشگاه علامه و اقتصاددان در نشستی با موضوع «سلامت روان و سلسله مراتب نیازهای زیستی_روانی» گفت: در شرایطی که کشورها با محدودیت منابع مادی روبرو هستند، اگر مشارکت انسان ها را جلب کند، کارهایی که با میلیاردها دلار سرمایه گذاری انجام نمی شود را می توان با همراهی شهروندان انجام داد. بانک جهانی در گزارش های سالانه خود در سال های 2015 تا 2017 سطوح متفاوتی از مسائل سرنوشت ساز را مطرح کرده است. چقدر جای تاسف دارد که بواسطه در حاشیه بودن مسئله توسعه در یکساخت رانتی و نابرابر ساز، چنین دانایی های ارزشمندی در اختیار جامعه قرار نمی گیرد. 

  ... بیشتر بخوانید ...

 • روایت عباس شاکری از فروکش کردن نرخ تورم پس از تغییر رویه آیت الله هاشمی درخصوص افزایش نرخ ارز

  باس شاکری عضو هیات علمی دانشگاه علامه و اقتصاددان در نشست تخصصی شاخه اقتصادی فرهنگستان علوم با موضوع «رمز گشایی از علل تورم موجود»گفت: از سال 1980 تا 2016 وضعیت متوسط تورم در جهان اینگونه بوده که جز در بحران 2008، سال ها است تورم تک رقمی است ولی اگر تورم ایران در مقایسه با جهان را ببینیم متوجه می شویم که تورم ما هم بالا و هم نوسانی است. در ادبیات اقتصادی وقتی که میخواهند تورم را از جهت علت طبقه بندی کنند سه گروه عوامل مطرح میشود.

  ... بیشتر بخوانید ...

 • فرشاد مومنی: اگر نظام تصمیم گیری های اساسی در ایران به علم تن بدهد، برای برون رفت از این شرایط راه نجات وجود دارد

  نشست مجازی موسسه دین و اقتصاد با موضوع « چالش‌ها و چشم‌اندازهای صندوق‌های بازنشستگی در برنامه هفتم توسعه» برگزار شد.

  فرشاد مومنی اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه علامه در ابتدای سخنان خود در این نشست گفت:  نظام حمایت های اجتماعی کل کشور به طور کلی و صندوق های بازنشستگی کشور به طور خاص به سمت یک ورشکستگی سیستمی در حال حرکت است و همه صاحبنظران این روند پیشروی در باتلاق را قبول دارند. اگر ما بخواهیم در این زمینه به کشور خدمتی کنیم باید یک تحلیل کارشناسی از وضعیت موجود ارائه کرد. در نظام تصمیم گیری های اساسی تمایل و توانی برای ارائه تحلیل های با کیفیت وجود ندارد.

  ... بیشتر بخوانید ...

سیاسی اجتماعی
سخنران : 🔰 جناب آقای دکتر حسین نمازی با عنوان: عالی نسب و توصیه‌های صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی برای اداره اقتصاد ملی 🔰جناب آقای دکتر عباس شاکری با عنوان: مواجهه با شرایط تورمی، مقایسه دوران جنگ و پس از جنگ 🔰جناب آقای دکتر محمدرضا بهشتی با عنوان: پیوند نظر و عمل در تجربه عالی نسب 🔰جناب آقای دکتر فرشاد مومنی با عنوان: میرمصطفی عالی‌نسب پرچمدار اعتلای اقتصاد ایران
زمان : 

سخنرانی روز پنج شنبه  ۹ تیرماه سال ۱۴۰۱
 از ساعت ۱۷:۳۰ الی ۲۰:۳۰ به صورت حضوری و لایو و از طریق پیج اینستاگرام نشر نهادگرا برگزار خواهد شد.
 


مکان : 

موسسه مطالعات دین و اقتصاد

دیدگاه های روز
نظرسنجی
تقسیم سازمان مدیریت و برنامه ریزی به 2 معاونت برنامه و بودجه و سازمان امور استخدامی: