اقتصادی
سیاسی اجتماعی
سخنران : دکتر رضا امیدی ، دکتر فرشاد مومنی
زمان : 

پنج شنبه 3 آذر ساعت 14 الی 16


مکان : 

به صورت حضوری در موسسه دین و اقتصاد و مجازی از طریق لسکای روم برگزار خواهد شد

دیدگاه های روز
 • رونمایی از کتاب «توسعه فراستمند، الگویی بدیل برای ایران» عباس منوچهری: دچار اوتیزم نخبگی شده ایم/ محمدرضا بهشتی: فضیلت بین افراط و تفریط قرار می گیرد

  عباس منوچهری عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس و استاد علوم سیاسی، در نشست نقد و بررسی کتاب «توسعه فراستمند، الگویی بدیل برای ایران» که توسط شاخه اقتصادی گروه علوم انسانی فرهنگستان علوم برگزار شد، در ابتدای سخنان خود با اشاره به فلسفه وجودی کتاب مورد اشاره، گفت: مناسبات مدنی، موضوع فلسفه سیاسی است نه بازی های قدرت. یک خطای رایج این است که موضوع فلسفه سیاست را شکل دولت می دانند. ما در رشته علوم سیاسی این دغدغه را داشته ایم که موضوع حکمت مدنی، «زندگی خوب» است. ما متاسفانه در یک مقطعی از تاریخ به بعد به این موضوع به طور جدی نپرداخته ایم اگرچه از آستانه وقوع مشروطه پرداختن به این مساله در کشور ما آغاز شد.

  ... بیشتر بخوانید ...

 • برگزاری دوره آموزشی تابستان و پاییز 1401

  به نام خدا 
  ❇️موسسه مطالعات دين و اقتصاد 
  ❇️انجمن علمی دانشجویی اقتصاد دانشگاه الزهرا(س)
  ❇️انجمن علمی اقتصاد دانشگاه سیستان و بلوچستان
  ❇️انجمن علمی اقتصاد دانشگاه شیراز
  ❇️اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی علوم سیاسی

  در نظر دارند به منظور ارتقاء توان تحلیل‌گری دانشجویان و فارغ‌التحصیلان اقتصاد دوره‌هاي آموزشي کوتاه مدت " اندیشه‌ورزی روشمند توسعه " را برگزار نمایند.

  🔔زمان برگزاری:
   تابستان و پاییز ۱۴۰۱   
                          
  ✅ هزینه ثبت نام 
   هر کلاس ۲۵۰ هزار تومان 
  ثبت نام کل دوره به صورت همزمان با قیمت ۸۵۰ هزار تومان 
  ✅هزینه ثبت نام دانشجویان برای هر کلاس ۱۵۰ هزار تومان 
  ✅ثبت نام کل دوره به صورت همزمان با تخفیف دانشجویی ۵۵۰ هزار تومان

  ♻️ جهت ثبت نام مبلغ مورد نظر را به شماره کارت
  ۶۲۲۱-۰۶۱۰-۶۰۶۱-۵۴۲۶
   ... بیشتر بخوانید ...

 • به بهانه انتشار کتاب «اقتصاد دانش بنیان،مبانی، مفاهیم و روش شناسی » هرکس که شرافت و صلاحیت بیشتری داشته باشد فشار معیشتی به او بیشتر است

  فرشاد مومنی عضو هیات علمی دانشگاه علامه و اقتصاددان در یک نشست مجازی با موضوع «اقتصاد دانش بنیان و توسعه ملی» با بیان اینکه دانش بنیان شدن چیزی نیست که یکباره در تاریخ بشر رخ داده باشد، گفت: توسعه به مثابه اقدام های مشخص، دگرگونی های اعتلا بخش و نتایج معین است. در کلی ترین و عام ترین تلقی از توسعه به مثابه فرایندهای اعتلا بخش، می توان آن را دگرگونی های معطوف به هم راستاسازی منافع فردی و جمعی و همچنین فرآیندهای هم راستاساز ملاحظات کوتاه مدت و بلند مدت دانست. ما باید ساز و کارهایی پیدا کنیم که افراد در خدمت منافع جمعی هم قرار بگیرند. چنین امری با علم محوری و تولید محوری تضمین می شود.

  ... بیشتر بخوانید ...

نظرسنجی
تقسیم سازمان مدیریت و برنامه ریزی به 2 معاونت برنامه و بودجه و سازمان امور استخدامی: