اقتصادی
 • جنگ، اقتصاد و مردم

  پرداختن به تجربه مدیریت اقتصادی از دریچه توسعه در دوران دفاع مقدس از جهات پرشماری اهمیت دارد و برای کشور سرنوشت‌ساز است. انتقال این تجربه به نظام تصمیم‌گیری کشور کمک می‌کند تا خطاهای راهبردی در عرصه اداره اقتصاد ملی را متوقف کنند و با تکیه بر ذخیره دانایی  موجود گام‌هایی به سمت اصلاح و بهبود بردارند.

  وقتی به تاریخ اندیشه و عمل نگاه می‌کنیم، متوجه می‌شویم بزرگانی مانند نیوتن که طرز نگاه علمی آنها به مسائل، سیطره‌ای بالغ بر 200 سال بر همه عرصه‌های اندیشه بشری داشته، زمانی که در برابر  این پرسش قرار می‌گیرد که «رمز موفقیت شما چیست؟» در پاسخ می‌گوید: من هیچ گاه سعی نکردم که آتش را از نو کشف و چرخ را از ابتدا کشف کنم.  تعبیر او این است که من ابتدا در هر عرصه‌ای سعی کردم که خود را روی شانه‌های نسل قبلی قرار بدهم.  این موضوع به همان اندازه که در عرصه  اندیشه راهگشاست در عرصه عمل هم به طرق اولی راهگشا خواهد بود.

   

  ... بیشتر بخوانید ...

 • در مراسم رو نمایی از کتاب «مالیه روح مشروطه است» مطرح شد؛ مناسبات مافیایی دور باطل رکود تورمی را به ایران تحمیل می‌کند

  رییس موسسه دین و اقتصاد اظهار داشت:مافیاها و گروه‌های ذی‌نفع کشور را هل می‌دهند به سمت شوک درمانی، بدهکار کردن بیشتر حکومت و انحطاط بیشتر تولید!

  ... بیشتر بخوانید ...

 • مقدمه دکتر فرشاد مومنی بر کتاب«مبارزه ایران برای استقلال اقتصادی»/ به بهانه هفته دولت

  امروز شاید برای بسیاری از ایرانیان باورنکردنی باشد که پایین ترین نرخ رشد نقدینگی در تاریخ اقتصادی ایران از سال 1353 تا امروز به سال 1363 مربوط میشود که در این سال نقدینگی در ایران با اینکه کشور در سالهای میانیِ یکی از طولانی ترین جنگهای تاریخ خود قرار داشته به حدود 6 درصد رسیده بود.

  ... بیشتر بخوانید ...

سیاسی اجتماعی
سخنران : استاد علی رضاقلی ودکترفرشادمومنی
زمان : 

پخش آنلاین سخنرانی از طریق اینستاگرام موسسه مطالعات دین و اقتصاد 

din_o_eghtesad


مکان : 

------------------------------------------

دیدگاه های روز
نظرسنجی
تقسیم سازمان مدیریت و برنامه ریزی به 2 معاونت برنامه و بودجه و سازمان امور استخدامی: