اقتصادی
 • دکتر محمدرضا یوسفی استاد اقتصادد انشگاه مفید :حذف صفر از پول ملی روی تورم و ساختارها هیچ تاثیری ندارد

  محمد رضا یوسفی، عضو هیات علمی دانشگاه مفید می‌گوید: حذف صفر از پول ملی، روی تورم و ساختار‌ها هیچ تاثیری ندارد، اما چند موضوع دیگر نیز وجود دارد. یکی از آن‌ها بحث‌های حسابداری است. به عنوان مثال، هنگام محاسبه بودجه و وارد کردن جزئیات ارقام آن و بیان آن‌ها به ریال، به ارقام بالایی برخورد می‌کنیم. طبیعتا حذف صفر باعث می‌شود که محاسبات حسابداری مالی آسان‌تر شود. حذف صفر شاید در مبادلات هم تسهیل ایجاد کند.

  ... بیشتر بخوانید ...

 • سرمقاله دکتر حسین راغفر در روزنامه آرمان/ بسته حمایتی: فرار از مسئولیت اجتماعی

  بسته حمایتی دولت که این روزها بیش از پیش در رسانه‌ها به آن پرداخته می‌شود و نوبت به بیمه شدگان تامین اجتماعی که دریافتی ماهانه زیر سه میلیون تومان دارند، رسیده است، در وهله نخست، به هیچ وجه پاسخگوی آسیب‌هایی که سیاست‌های دولت به خاطر افزایش دستوری قیمت ارز در جامعه ایجاد کرده، نمی‌تواند باشد و این هیچ هنری نیست و به تعبیری می‌توان گفت از گناه تصمیمات اقتصادی دولت در قبال مردم و جامعه چیزی نمی‌کاهد. دوم اینکه این دسته از اقدامات منجر به تحقق اهدافی که بیان و رسما اعلام می‌شود، نمی‌شود.

  ... بیشتر بخوانید ...

 • ناصر ذاکری(پژوهشگر اقتصاد) :برخی محافل بحث شفافیت را مشمول مرور زمان می‌کنند

  یک پژوهشگر اقتصادی اظهار داشت: مردم باید در میدان مبارزه با فساد حاضر باشند و از مسؤولان کشور اجرای قوانین را بخواهند. هر زمان بحث شفافیت جدی می‌شود،  برخی محفل‌ها با شیوه‌ای که مصداق بارز فساد نظام‌یافته است، وارد میدان می‎شوند و تلاش می‌کنند با برآشفته کردن ذهن مسئولان ارشد و برهم ریختن فضای تصمیم‌گیری، این بحث را به حاشیه برده و مشمول مرور زمان کنند.

  ... بیشتر بخوانید ...

سیاسی اجتماعی
سخنران : دکتر حسین راغفر و مهندس احسان سلطانی
زمان : 

پنج شنبه 4 بهمن ماه 1397

ساعت14الی16


مکان : 

میدان ولیعصر، خیابان شهید برادران مظفر، نبش کوچه داکری، پلاک 126، موسسه مطالعات دین و اقتصاد

دیدگاه های روز
نظرسنجی
تقسیم سازمان مدیریت و برنامه ریزی به 2 معاونت برنامه و بودجه و سازمان امور استخدامی: